Διπλασίασες τις φιλικές του νίκες κόντρα στον Ηρακλή ο Αστέρας

Πολύ καλές εντυπώσεις άφησε ο Αστέρας και στο σημερινό φιλικό παιχνίδι που έδωσε στο γήπεδο Λάρδου ενάντια στον τοπικό Ηρακλή. Νίκη με 0-2 για τους Μασσαρενούς που διπλασίασαν τις επιτυχίες του στις φιλικές αναμετρήσεις κόντρα στην ομάδα από τη Νότια Ρόδο.

Το συγκρότημα του Σάββα Σταυρίδη ήταν πιο αποτελεσματικό σ’ ένα ματς όπου ήταν μοιρασμένο και ισορροπημένο στην μεγαλύτερη διάρκεια του. Ωστόσο οι κυανόλευκοι από τα Μάσσαρι αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και πήραν τη νίκη, δείχνοντας για άλλη μια φορά πως φέτος μπορούν να αποτελέσουν την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος.

Σκόραρε ο Βαγγέλης Λερογιάννης ξανά στο 25ο λεπτό και άνοιξε τον δρόμο της νίκης χάρις το 1-0 που σημείωσε με ωραίο σουτ. Τα τέρματα του Αστέρα διπλασίασε στο 70ο λεπτό ο Σάββας Μπαούρης που αποτελεί το πιο πρόσφατο μεταγραφικό απόκτημα των κυανόλευκων.

Απ’ την πλευρά του ο Ηρακλής είχε και αυτός τα καλά του διαστήματα στο παιχνίδι, κυρίως στο ξεκίνημα όταν κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό του, αλλά όχι να σκοράρει στις φάσεις που δημιούργησε μπροστά από την αντίπαλη εστία.

Συνθέσεις:

Ηρακλής: Καραγιάννης, Ζερβός, Φραντζής, Παπαϊωάννου, Νίκολλι, Τσαγκαρόπουλος, Μπεννούρ, Λούππος, Κοντός, Ταγκάεφ, Ευαγγελίδης Στ.

Έπαιξαν και οι: Καντιμοίρης, Πάχος, Χρυσαφίνης, Λίτσης, Μπαραχούτσι, Ρούφας

Αστέρας: Μήλιος, Κιλασίν Ε., Φωτάρας, Χατζημανώλης Απ., Μπαούρης, Καρπαθάκης, Μπαϊρακτάρης, Λερογιάννης, Κώστας, Μίρτσεφ, Βακιάνης

Έπαιξαν και οι: Μαρίνοφ, Κουρμαδιάς, Χατζημανώλης Μ., Κούτης, Μουδάτσος, Θεοδωρακόπουλος