Utorak, 30. Aprila 2024.
Tuzlanski.ba logo

Borba za opstanak: Igman slavio na domaćem terenu protiv Sloge

Preuzmite sliku

FK Igman Konjic i FK Sloga Meridian odigrali su utakmicu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na gradskom stadionu u Konjicu.

Sudija je u 15. minuti dosudio penal za goste i žuti karton za Damira Hrelju koji je igrao rukom. Dimitrije Zajić je bio veoma neprecizan sa bijele tačke, promašio je cijeli gol. Mirko Oremuš je požutio u 22. minuti, a zatim i trener Igmana Husref Musemić zbog prigovora. Samo tri minute kasnije i Anel Habibović dobija žuti karton, četvrti za domaću ekipu. Gosti bilježe prvi karton u 45., Zajić je igrao rukom. Poluvrijeme bez golova, 0:0.

Hrelja donosi vodstvo domaćoj ekipi u 54. minuti, precizno šutira sa nekih 10 metara. Stefan Denković povisuje vodstvo Igmana nakon sjajne kontre u 65. minuti. Denković je precizan opet u 86. minuti. 3:0 za Igman.

Igman je 10. na tabeli sa 29 bodova, a Sloga je osma sa 30 bodova.

Tuzlanski.ba možete pratiti i putem aplikacija za Android i iPhone mobilne uređaje