W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Home » Handbal, National » Liga Nationala, handbal feminin: Egal spectaculos la Cluj! “U” Alexandrion Cluj – HCM Roman 29-29

hcm roman handbal feminin Sambata, in prima etapa a Ligii Nationale de handbal feminin, “U” Cluj si HCM Roman au terminat meciul la egalitate, 29-29.

Romascancele s-au deplasat la Cluj pentru primul meci de campionat in Liga Nationala, dupa ce au disputat marti seara Supercupa Romaniei cu HCM Baia Mare.

Clujencele au inceput curajos partida si s-au distantat la 8-4 in minutul 12, antrenorul Florentin Pera solicitand timeout. Si dupa timeout, clujencele mai maresc diferenta la 10-4 in minutul 14, pentru ca apoi jocul sa se schimbe radical. Romascancele sunt mai compacte in aparare si reusesc egalarea la 11, finalul de repriza apartinad tot gazdelor, care conduc cu 14-11 dupa 30 de minute de joc.

In repriza secunda, romascancele reusesc egalarea la 16, iar cele doua echipe merg cap la cap pana la finalul partidei. Raluca Agrigoroaei marcheaza la ultima actiune de atac a romascancelor si jocul se termina nedecis, 29-29. Ani-Senocico a fost golghetera intalnirii cu 10 goluri marcate, in timp ce Daniela Babeanu a reusit sa puncteze de 6 ori pentru romascance.

A fost un egal muncit de cele doua formatii, cu un joc spectaculos si rasturnari de scor, semn bun pentru noul sezon de handbal feminin.

”U” Alexandrion Cluj: Ana-Maria Mazareanu, Cristina Enache, Mihaela Ani-Senocico (10 goluri), Laura Popa (6), Irina Ivan (3), Maria Chintoan (3), Magdalena Paraschiv (3), Cristina Laslo (2), Abigail Valean (1), Stefania Florea (1), . Antrenor principal: Ioan Ani-Senocico.

HCM Roman: Paula Visan, Andreea Polocoser, Viktoria Tymosenkova – Elena Daniela Babeanu (6 goluri), Raluca Agrigoroaei (5), Diana Drutu (4), Jasna Toskovic (4), Ana Mara Iuganu (3), Ana-Maria Horobet (2), Carmen Stoleru (2),   Daniela Crap 2, Gabriela Mihalschi (1), Lacramioara Cilici, Mirela Vilcu, Anca Caramalau. Antrenor principal: Florentin Pera.

Etichete:, , , , ,